TANIMLAMA BİLGİSİ NE DEMEKTİR?

Tanımlama Bilgisi, bir internet sayfası tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır. Tanımlama Bilgileri hiçbir şekilde bilgisayarınıza zarar vermezler ve virüs içermezler. İnternet sitemizden gelen Tanımlama Bilgileri sizin hakkınızda kişisel bilgi içermezler. Tanımlama Bilgileri’nin kullanımını herhangi bir zamanda tarayıcı ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.

İnternet sitelerimizde sunulan hizmetlerin kayıtlı kullanıcıların isteklerine uygun hale gelmesini sağlamak için internet sitesinin bazı bölümlerinde Oturum Tanımlama Bilgileri düzenlenmiştir. Bu Oturum Tanımlama Bilgileri, yalnızca internet sitesinin ziyaret edildiği süre boyunca aktiftir. Ayrıca Tanımlama Bilgileri anonim istatistikî değerlendirme için kullanılır.

BU SİTEDE KULLANILAN VE ONAY GEREKTİREN ÜÇÜNCÜ PARTİ TANIMLAMA BİLGİLERİ.

Tanımlama bilgisi, çevrimiçi olarak bulunduğunuz yerleri hatırlayan, bir çeşit dijital etikettir. Söz konusu tanımlama bilgilerini, yalnızca web sitemizde dolaştığınız sırada sizi anonim olarak izlemek için kullanıyoruz. Böylece size en uygun içeriği ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlayabiliyoruz.

Tanımlama bilgisi (çerezler) , genel olarak, söz konusu tanımlama bilgisinin elde edildiği etki alanının adını, tanımlama bilgisinin "ömrünü" ve genellikle rastgele oluşturulan benzersiz bir sayı olan bir değeri içerir. 'Oturum' tanımlama bilgisi, web tarayıcısını kapattığınız anda silinir.
Hangi tanımlama bilgilerini, ne amaçla kullanıyoruz?

TANIMLAMA BİLGİLERİNİN ETKİNLEŞTİRİLMESİ / DEVRE DIŞI BIRAKILMASI

Daha önceden, tanımlama bilgileri kullanımı için vermiş olduğunuz izninizi geri çekmek isterseniz lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:

Eğer gerekli tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermemeye karar verdiyseniz veya daha önce vermiş olduğunuz izninizi geri çektiyseniz, bu durumda size yalnızca web sitesinde bu tanımlama bilgilerinin kullanımının gerekli olmadığı bölümler sunulabilecektir. Web sitesinde üçüncü partilerden içerik çekme ihtimali olan bu nedenle üçüncü parti tanımlama bilgileri yerleştirebilen alanlar, bu durumda size görünmeyecektir. Eğer tanımlama bilgilerini tamamen engellemek isterseniz, bu ayarı tarayıcınızda yapabilirsiniz.